BASF

   BASF - це німецький хімічний концерн зі штаб-квартирою у Людвіґсгафені (Рейнланд-Пфальц). BASF є найбільшою у світі компанією хімічного спрямування, концерн виробляє широкий спектр продуктів: пластик, фарбу, косметику, харчові добавки, технічні та будівельні хімікати, засоби агрохімічного захисту рослин тощо.

   Назва концерну походить від його першої назви Badische Anilin- und Soda-Fabrik, тобто «Баденська анілінова та содова фабрика». З роками продукція компанії неоднорозово розширювалася та мінялася, тому залишили тільки абревіатуру, яка нині є зареєстрованою торговою маркою.

Історія заснування

   Коли у 1856 році англійський хімік Вільям Перкін отримав з кам'яновугільної смоли перший синтетичний барвник — рожевий анілін, підприємці одразу зрозуміли їх цінність. І вже у 1865 році німецький підприємець Фрідріх Енґельгорн відкрив у Мангеймі фабрику з виробництва порошкових продуктів: аніліну, соди та кислот «Badische Anilin- und Soda-Fabrik» (Баденська анілінова та содова фабрика). Однак невдовзі завод довелося переносити: місцева влада побоювалася, що забруднення повітря негативно вплине на імідж міста, тому фабрику було перевезено на інший берег річки Рейн, до Людвіґсгафена. Фабрика стала містоутворюючим підприємством: завдяки їй маленьке містечко набуло стрімкого економічного розвитку.

   Гейнріхом Каро у 1876 році був синтезований барвник «метиленовий синій», на нього компанія отримала перший в Німеччині патент. Розроблені барвники відігравали важливу роль не лише в текстильній ґалузі: німецький мікробіолог Роберт Кох у своїх дослідженнях туберкульозу за допомогою метиленового синього підфарбовував бацили, роблячи їх видимими.

   У 1880 році компанія придбала права на виробництво щойно синтезованого індиго — найважливішого на ті часи натурального барвника. У проміжку з 1877 по 1900 року в Німеччині було зареєстровано 528 патентів, що належали BASF.

   Для виробництва антрахінонсульфонової кислоти фабрика вимагала значнних кількостей олеуму, але наявні методи виробництва були надзвичайно дорогими. Працівник BASF Рудольф Кніч розробив принципово новий метод отримання олеуму, завдяки чому фабрика стала найбільшим виробником сульфатної кислоти. В 1926 році фахівцями компанії було розроблено перше добриво — нітрофоска (скорочено від німецьких назв елементів: Nitrogen, Phosphor, Kalium).

 

Ми створюємо хімію для сталого майбутнього

   Ми поєднуємо економічні успіхи з дбайливим ставленням до навколишнього середовища та соціальною відповідальністю. Близько 100 000 співробітників BASF роблять внесок в успішний бізнес наших замовників у різноманітних секторах економіки й майже в усіх країнах світу. Структура нашого бізнесу включає шість основних сегментів: хімічні речовини, матеріали, рішення для промисловості, поверхнево-активні речовини і технології, харчування і догляд, рішення для сільського господарства. У 2020 році BASF згенерував продажі у 59 млрд євро.

 

Відео (Компанія BASF - історія, гідна захоплення)

 

Наші цілі

   Для успішності бізнесу в майбутньому необхідно створювати цінності для довкілля, суспільства та бізнесу. Саме тому ми поставили перед собою амбітні глобальні цілі на усьому ланцюгу створення вартості відповідно до трьох аспектів сталого розвитку. Ми прозоро звітуємо про наші здобутки з досягнення поставлених цілей, щоб наші клієнти, інвестори, співробітники та всі зацікавлені сторони могли відстежувати наш прогрес.

   Ми хочемо зростати швидше за ринок, постійно збільшуючи наші доходи. Ми прагнемо, щоб прибуток на задіяний капітал (ROCE) був істотно вищим за його вартість у відсотковому співвідношенні. Ми прагнемо збільшувати наші дивіденди на акцію щороку завдяки потужному потоку вільних грошових коштів. Крім фінансових цілей ми ставимо перед собою й амбітну мету в сфері сталого розвитку. Наприклад, ми зобов'язуємося зберігати викиди парникових газів на наших об’єктах виробництва та обсяг закупки енергоресурсів на рівні 2018 року, при цьому збільшуючи об’єми виробництва. Ми прагнемо ще більше зосередитися на екологічності нашої продукції і значно збільшити обсяги продажів надекологічних продуктів-акселераторів. Ми також докладаємо зусиль для того, аби пришвидшити впровадження сталого розвитку в наших ланцюгах створення вартості і відповідально використовувати природні ресурси. Ми хочемо надалі покращувати рівень безпеки на виробництві. Крім того, ми зобов'язуємось сприяти різноманіттю та створювати робоче середовище, в якому наші співробітники зможуть успішно розвиватися й досягати максимальних результатів.

   Ці цілі ведуть наш бізнес в напрямку сталого майбутнього, а також сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН. Ми зосереджуємося на сферах, де ми, як компанія, можемо зробити значний внесок, таких як захист клімату, розумне споживання та виробництво, а також подолання голоду.

Кращі товари від BASF

Абакус

BASF

414 грн/літр

Рекс Плюс

BASF

422 грн/літр

Стеллар

BASF

824 грн/літр

Фастак 100

BASF

530 грн/літр

Архітект

BASF

717 грн/літр